About our Restoration and Addition Project

Commission Members

  • Andrew Erstad, Commission Chairman
      Location: Boise
      Appointment: Public
      Term Expires: 07-01-2019
  • Robert L. Geddes, Commission Secretary
      Location: Meridian
      Appointment: Ex Officio
      Term Expires: Permanent
  • Neil Anderson, Representative
      Location: Blackfoot
      Appointment: Public
      Term Expires: 11-30-2018
  • Brad Little, Lt. Governor
      Location: Emmett
      Appointment: Public
      Term Expires: 07-01-2018
  • Mary Symms-Pollot
      Location: Boise
      Appointment: Public
      Term Expires: 07-01-2017
  • Nancy Sue Wallace
      Location: Hayden Lake
      Appointment: Public
      Term Expires: 07-01-2021
  • Senator Chuck Winder
      Location: Boise
      Appointment: Public
      Term Expires: 06-30-2022
  • Janet Gallimore
      Location: Boise
      Appointment: Ex Officio
      Term Expires: Permanent
  • Eric Milstead
      Location: Boise
      Appointment: Ex Officio
      Term Expires: Permanent

Support Your Capitol

Purchase a Capitol license plate!